Zaproszenie na Festiwal Mikołajki HIP-HOPOWE

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „CAMINO” wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Potrzebujących Wsparcia „IUVO” zaprasza do wzięcia udziału w Festiwalu – Mikołajki Hip-Hopowe, który odbędzie się 29 listopada 2017 r. o godz. 17:00 w Dzielnicowym Domu Kultury „Bronowice” Pracownie Kultury „Maki” przy ul. Olchowej 8 w Lublinie. Wstęp wolny.

Nasze Stowarzyszenie realizuje projekt skierowany do młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, głównie z zespołem Downa, w ramach którego zorganizowane zostały zajęcia taneczne z zakresu tańca współczesnego hip-hop.

W czasie zajęć uczestnicy przygotują pokaz tańca, który zostanie zaprezentowany w czasie Festiwalu – Mikołajki Hip-Hopowe. Na Festiwalu będzie mogła zaprezentować się młodzież tańcząca hip-hop z terenu woj. lubelskiego, zarówno niepełnosprawna, jak i bez deficytów rozwojowych. Uczestnicy otrzymają dyplomy i drobne upominki. Po pokazach tańca planowana jest wspólna zabawa i poczęstunek. Będzie to doskonała okazja do zaprezentowania swoich umiejętności oraz integracji. W Festiwalu wezmą też udział wolontariusze z lubelskich szkolnych kół wolontariatu.

Pokazanie swoich umiejętności, zdolności, radości może być wielką okazją do integracji osób niepełnosprawnych w społeczeństwie i przełamywania barier i stereotypów w myśleniu o upośledzeniu umysłowym.

Zapraszamy dziecięce i młodzieżowe grupy hip-hopowe oraz tancerzy-solistów do wzięcia udziału w naszym Festiwalu. Festiwal Mikołajki HIP-HOPOWE to okazja do spotkania młodych tancerzy, których pasją jest taniec i muzyka.